Singles Records
 
 
Other cups
 
Multiple Winners
Name
No.
K. Caldicutt
1991/92 & 2009/10
2
I. Cotterell
1977/78 & 1992/92
2
S. Fleet
2007/08 & 2010/11
2
J. Williams
1978/79 & 1983/94
2
 
 
 
 
Season
Winner
Reg Edwards Memorial Cup
Runner Up
Arthur Nash Cup
  Name Team Name Team
2014/15
N. Crosier
Rafateers
G. Lawson
Ramblers
2013/14
J. Dallow
Richmond Lions
D. Bound
Tattibogoes
2012/13
P. Cross
Richmond Bridgemen
R. Eames
Military 'D'
2011/12
D. Bound
Tattibogoes
L. Spencer
Military 'D'
2010/11
S. Fleet
Barton
D. Stephenson
Fire Brigade
2009/10
K. Caldicutt
Richmond Lions
G. Oldham
Oakapples
2008/09
T. Sutton
Beevers
H. Jones
Cotterell Arms
2007/08
S. Fleet
Barton
A. Thomas
Busbars
2006/07
M. Morgan
Military 'D'
A. Silcox
Fire Brigade
2005/06
R. Palfrey
Acorns
J. Woolf
Credenhill 'B'
2004/05
P. Byrne
Optimist Lads
S. Melish
Richmond Lions
2003/04
D. Knight
Military 'D'
J. Dallow
Richmond Lions
2002/03
D. Symonds
Richmond Painters
D. Stannard
Military Tees
2001/02
B. Barrington
Richmond Lions
P. Smith
Strongbow
2000/01
K. Rees
Richmond Painters
C. Sabel
Kemps Crusaders
1999/00
H. Morris
Evans S.C.
C. Benson
Whitecross 'B'
1998/99
A. Chambers
Richmond Lions
P. Grismond
Whitecross Racketeers
1997/98
M. Oliver
M & B R.B.L.
A. Hunt
Tattibogoes
1996/97
L. Neville
Richmond H.U.S.C.
N. Virdi
Credenhill 'A'
1995/96
L. Probert
Lost Heads
C. Stephens
Tattibogoes
1994/95
B. Gabriel
Busbars
D. Sabel
G.W.R.S.A. 'C'
1993/94
M. Grismond
Painters 'B'
P. Morris
Busbars
1992/93
I. Cotterell
Harry's Lads
B. Weekes
Bridgemen
1991/92
K. Caldicutt
Nalgo 'B'
I. Parker
Bridgemen
1990/91
A. Hunt
Painters 'B'
R. Palfrey
Acorns
1989/90
P. Stacey
Military G.P.O.
K. Morris
Evans S.C.
1988/89
R. Lane
Acorns
H. Davies
Richmond Denco
1987/88
T. Morris
B.R.S.A. 'B'
A. Thomas
Volunteer Ramblers
1986/87
L. Bethel Painters 'B'
D. cartwright
Evans S.C.
1985/86
C. Walters
Volunteer Ramblers
J. Williams
Painters 'B'
1984/85
M. Higginbottom
Acorns
R. Beynon
Brewers Creeps
1983/84
J. Williams
Split Pins
R. Beynon
Brewers Creeps
1982/83
R. Taylor
Evans S.C.
K. Williams
Ploughmen
1981/82
P. Perkins
Eignside
L. Bethel
Painters 'B'
1980/81
K. Morris
Evans S.C.
J. Bishop
Lads Club
1979/80
D. Preece
Bartonsham 'B'
A. Clifton
Black Lion
1978/79
J. Williams
Split Pins
K.E. Cleves
B.R.S.A. 'A'
1977/78
I. Cotterell
B.R.S.A. 'A'
E. Cottey
Buck Boys
1976/77
B. Thomas
Praills Busbars
A. Perry
Bartonsham 'B'
1975/76
W. Jones
Home Guard
B. Thomas
Praills Busbars
1974/75
C. Lloyd
Saunders Valve
G. Hince
Bartestree Boys
1973/74
R. Jones
Home Guard
I. Massey
Anglers
1972/73
G. Wood
Home Guard
G. Bridges
Bartonsham 'B'
1971/72
G. Bishop
Buckingham
F. Jones
Black Lion
1970/71
A. Powell
M & B
D. Lloyd
Anglers
1969/70
L. Hullatt
Black Lion
N. Jenkins
P.O.S.D.
1968/69
R. Humphreys
Trinity
A. Davies
British Legion
1967/68
N. Rusher
Herefordians
R. Jones
Home Guard
1966/67
C. Phipps
M & B
R. Jones
Home Guard
1965/66
A. Loughman
Gas Works
J. Morris
Whitecross 'B'